מתי התינוקות צריכים להיות חשופים למזונות ומה הם צריכים לנסות קודם?

ללא קטגוריה

מתי התינוקות צריכים להיות חשופים למזונות ומה הם צריכים לנסות קודם?

בעולם שבו האוכלוסייה גדלה במהירות, אנו יכולים להבטיח שיש כמה אמהות חדשות אי שם שמנסות לדאוג לתינוק החדש שלהן תוך כדי הקפדה שהן עושות הכל נכון!

 

חלק מהשאלות שהאמהות החדשות הללו עשויות לשאול את עצמן הן: האם התינוק שלי ישן מספיק? האם התינוק שלי אוכל מספיק? ואז.. השאלה הגדולה צצה ועולה. האם באמת הגיע הזמן עבור להתחיל ולהאכיל את התינוק שלי במזונות מוצקים ואיזה מזון מוצק אני צריכה לתת לו קודם? ובכן, אני שמחה לבשר שמפני שחקרתי את הנושא ואני כאן כדי להמליץ כיצד אתן האמהות יכולות לעזור בצורה הטובה ביותר לתינוק לקבל את הרכיבים התזונתיים שהוא צריך!

 

 

מרבית רשויות הבריאות ממליצות על כך שתינוקות מוכנים לצריכת מזון מוצק בגילאי 4-6 חודשים בנוסף לחלב האם או הפורמולה שלהם. מפני שתינוקות שונים מתפתחים בקצב שונה, חלק מהסימנים שיש לשים לב אליהם עלולים להצביע על כך שהתינוק שלך מוכן למזון כוללים: כאשר התינוק שלך מסוגל לשבת בתמיכה  ולהחזיק את הראש שלו ישר, אם התינוק שלך מראה סימנים שהוא מעוניין במזון שאת אוכלת או שאולי התינוק שלך גם מתחיל “לאכול” את הידיים והצעצועים שלו או כל דבר שהוא יכול להניח את ידיו עליו!

 

 

אם לאחר שזיהית חלק מהסימנים הללו ואת מרגישה שהתינוק שלך מוכן לאכול, את יכולה להתחיל! בגדול, ההנחיות הכלליות הן להציג מזונות בודדים ללא מלח או סוכר ולהמתין במשך 5 ימים לפני שמציגים מזון חדש, זאת כדי לוודא/לבדוק שהתינוק שלך לא אלרגי או שיש לו תגובה רעה למזון המסויים שהוא נחשף אליו! אז נכון… אומרים לחשוף למזונות ללא סוכר, אבל האם זה אומר שצריך לתת לו פירות רק בסוף? זו באמת הבחירה שלך כהורה. חלק מההורים ממליצים להתחיל עם הירקות בניגוד לפירות כדי להימנע מכך שהתינוקות יתרגלו יותר מידי למזונות מתוקים.

 

 

אולם, בין אם את נותנת לתינוק שלך אבוקדו או בננה או עוברת על כל הירקות לפני שאת מציגה לו את כל הפירות או שאת בוחרת בדפוס של הצגת ירק אחד ואז פרי אחד, כל עוד את ממתינה לראות שאף אחד מהמזונות הללו לא גורם אי נעימות לתינוק שלך לפני שאת מוסיפה משהו חדש, הכל אמור להיות בסדר!

 

כל עוד התינוק שלך שמח ובריא ומרגיש במיטבו, תמשיכי לעשות את מה שאת עושה!